Klimkovice duben/květen 2016

  • 17 Kvě

17.5.2016

4.4. – 9.5.2016

Již počtvrté jsme díky obrovské podpoře a pomoci víčkosběračů a dárců, co podporují Stelinčinu léčbu finančními příspěvky, mohly navštívit Sanatoria Klimkovice a absolvovat rehabilitační pobyt. Tentokrát v délce pěti týdnů.

Byl to nejnáročnější pobyt, který má Stelinka za sebou. Jednak proto, že následoval týden po rehabilitačním pobytu v Metylovicích, jednak proto, že byl nejdelší a hlavně proto, že Stelinka v rámci pobytu absolvovala velké množství různorodých procedur. Denní intenzivní cvičení v délce jedné a půl hodiny je samozřejmostí, po cvičení následovalo pět až šest dalších procedur a nejedna byla pro Stelinku novinkou.

Stelinka aktivně cvičila v lokomočním centru na motomedu, simulátoru jízdy na koni, balanční 3D podložce, vibračním stojanu, vertikalizačním stojanu, který simuloval chůzi. Navštěvovala interaktivní i temný snoezelen, skupinový i individuální, ergoterapii, denně se koupala v jodobromové solance a v bublinkové koupeli, užívala si po cvičení masáže.

První dny byly nejnáročnější a Stelinka usínala, kdy se dalo, brzy si ale Stelinka na režim zvykla a zvládala ho náramně. V rámci rehabilitace si vyzkoušela, jak se vozí kočárek, nacvičovala krůčky, vyzkoušela si odrážedlo, loped (zdravotnickou trojkolku). Teta Adélka byla úžasná, kreativní a pro Stelinku nebylo cvičení jen dřinou, ale přinášelo i spoustu radosti „z nepoznaného“. Aktivně svoje schopnosti Stelinka využít nemůže, regres v rámci Rettova syndromu jí to nedovolí, ale s dopomocí vydrží ve vysokém kleku, ve stoji s oporou o ručičky. Ve stoji je poměrně stabilní a vydrží stát už tááák dlouho. Máme ze Stelinky ohromnou radost, protože s úsměvem, za ručky, zkouší svoje první krůčky. Ne dva, tři, jako při posledním pobytu, ale pěkně se procházela chodbičkou tam a zpátky. Teď budeme pilně trénovat a zdokonalovat se, prodlužovat výdrž a těšit se na to, až se posuneme zase o krůček dál. Cíl do budoucna, dále prodlužovat výdrž, zpevňovat tělíčko a posilovat svaly, odbourávat polehoučku oporu… Držte nám palce.

Děkujeme, že nám pomáháte. Velký podíl na Stelinčině „pokrůčcích“ máte Vy, co jste se stali součástí skupinky Stelinčiných strážných andělů a podpořili Stelinčinu léčbu a rehabilitační pobyty finančně, sběrem víček i jinak. Bez Vás bychom takovou podporu Stelince dát nemohli. Děkujeme :-*

Zanechat vzkaz

Váš email nebude zveřejněn.