Rok 2016 je za námi…

  • 10 Bře

10.3.2017

Nepřestávám být vděčná všem, kteří na Stelinku myslí, drží jí pěsti a přejí štěstí v životě, fandí jí, pomáhají, podporují…. Jste úžasní a my, díky Vaší dobrotě, můžeme v tom všem chaosu zažívat i pocity bezstarostnosti, radosti a štěstí, když můžeme Stelince dopřávat TOLIK… Díky Vaší pomoci jí můžeme dělat šťastnou, spokojenou, zdravější a šikovnější….

Díky Vám Stelinka opakovaně navštívila Sanatoria Klimkovice (intenzivní rehabilitaci v červenci 2016 a náročný lázeňský pobyt v říjnu/listopadu 2016). Poctivě cvičila, učila se, zlepšovala své dovednosti… V podzimním termínu překonávala samu sebe, když zvládala cvičení a k tomu odolávala nekonečnému nachlazení, které ji trápilo po celou dobu pobytu.

Pokud zdraví dovolilo, cvičila Stelinka ve školce, užívala si hipoterapie, canisterapie a domácích rehabilitací…

Dostala své první „kolo“ (speciální trojkolku pro děti s postižením, LOPED) a spinká konečně ve velké posteli, vyrobené na míru, vyvýšenou se zabezpečením proti pádu a úrazu (ne v postýlce, ne s mamkou v posteli, je to přece jen už velká slečna). Pravidelně Stelince nakupujeme velké množství suplementů, které jí ulevují od případných problémů a bolístek…. Mohli jsme v průběhu roku 2016 zajistit veškerá vyšetření, odběry, testy i injekční séra, která užívá v rámci imunomodulační léčby.

Tohle všechno jen proto, že jste s námi! Že nám pomáháte… Jste všichni úžasní :-*

Poslední dva roky nám Stelinka dělá ohromnou radost, zejména zvrat v oblasti imunologické a gastroenterologické, kdy odezněly problémy, které ji dlouhodobě trápily, jí ulevil od velkého množství trápení, omezení, problémů… Mohla se naplno věnovat rehabilitaci, cvičení, užívat si kolektivu dětí ve stacionáři, školce, zajímat se o dění kolem… Období to bylo náročné, protože Stelinka potřebuje a vyžaduje dopomoc ve všech oblastech. Zajistit všechny kontroly v odborných ambulancích (a že jich je…), rehabilitaci, vzdělávání, péči je náročné pro všechny, a to nejen finančně, ale časově i fyzicky. V mezidobí se snažíme naplno věnovat pozornost a péči starší Viktorce, aby nestrádala a netrpěla tím, že se sestřička nevyvedla podle jejich představ.

Vše se dařilo a daří, Stelinka byla v pohodě, spokojená a to je to, oč všem běží…

Bohužel se stav trošku zkomplikoval od října 2016, kdy Stelinku potrápilo onemocnění v průběhu lázeňského pobytu a tak nějak na sebe nabalilo další a další a další problémy, ze kterých se dostávala až do února… Domácí léčení, zákaz kolektivu, nekonečné inhalace, odsávání, čtvery antibiotika… Zvládala i tohle těžší období statečně a snad už je konečně za námi…. V únoru 2017 absolvovala v plném rozsahu další lázeňský pobyt v Klimkovicích, první týden si unavená zvykala na režim po všech těch nemocech, ale poté už naplno cvičila a my se radovali, že dlouhodobé lenošení, únava, teploty a slabost jí moc nepoznamenali a dále se dařilo zlepšovat dovednosti Stelinky…

V tomhle náročném období jsem nestíhala zaznamenávat změny, informovat a sdílet fotografie z pobytů tady, na stránkách Stelinky, tak se moc omlouvám, věřím v pochopení a doplňuji dodatečně :-)

DĚKUJEME všem, co si najdou ke Stelince cestu a rozhodnou se jí i nadále pomáhat. Je to nádherný pocit, to vědomí, že v tom nejsme sami. Dávám za pravdu tvrzení, že sdílená radost je dvojnásobná a sdílená starost poloviční, protože díky Vám ubývá starostí a o to intenzivněji se můžeme radovat z toho pěkného, co nám život přinese.

DĚKUJEME <3 <3 <3

Adriana s rodinou

 

Zanechat vzkaz

Váš email nebude zveřejněn.